Αλφαβητικός κατάλογος Επισκοπών
Αγαθονικείας (Οικουμενικόν)
Αγαθονικείας (Βουλγαρίας)
Αγίας Πετρουπόλεως και Λαδόγκας
Αγίου Φραγκίσκου (Οικουμενικόν)
Αγίου Φραγκίσκου και Καλιφορνίας (Ρωσίας)
Αγίου Φραγκίσκου και Δυτικής Αμερικής (Ρωσίας-Μετροπόλια)
Αγίου Φραγκίσκου και Δυτικής Αμερικής (Ρωσίας-Ρωσικής Εκκλησίας εν Υπερορία)
Αδριανουπόλεως (Οικουμενικόν)
Αδριανουπόλεως (Βουλγαρίας)
Αικατερινβούργου και Βερχοτούρας
Αλεξανδρείας και Σβιτλοβοδσκόβου
Αλεουτίων και Βορείου Αμερικής
Αμερικής (Οικουμενικό)
Αμερικής (Σερβίας)
Αμερικής (Ρουμανίας)
Αμερικής και Αυστραλίας (Βουλγαρίας)
Αμίδης
Αμφιπόλεως (Οικουμενικό)
Αμφιπόλεως (Αντιοχείας)
Ανατολικής Αμερικής
Αντιοχείας
Αξώμης
Αράδου, Ιενοπόλεως και Χαλματζίου
Αργεντινής και Νοτίου Αμερικής
Αργολίδος
Αργυροκάστρου
Αρκαδίας (Οικουμενικό)
Αρκαδίας (Αντιοχείας)
Άρτης
Αττικής και Μεγαρίδος
Ατσκούρης
Αυστραλίας (Οικουμενικό)
Αχαΐας
Βαβυλώνος
Βαγδάτης και Κουβέιτ
Βάδου, Φελεάκου και Κλουζίου
Βανάτου (Σερβίας)
Βανάτου (Ρουμανίας)
Βανιαλούκας
Βάρνης και Πρεσλάβας
Βαρσοβίας
Βατούμης και Σεμοκμέδης
Βελιγραδίου
Βερατίου, Αυλώνος και Κανίνης
Βερολίνου και Κεντρώας Ευρώπης
Βίλνας (Οικουμενικό)
Βίλνας και Λιθουανίας (Ρωσίας)
Βιννίτσης και Βρατσλάβας
Βερροίας και Αλεξανδρέττας
Βηρυτού
Βιδινίου
Βολυνίας και Ροβνό
Βόστρων (Αντιοχείας)
Βοτοσιανίων
Βουδιμίου
Βουκουρεστίου
Βράτζης
Βρότσλαβ και Στσέτσιν
Βρυξελλών και Βελγίου
Βύβλου και Βοτρύων
Γάζης
Γεράσων
Γιαροσλάβου και Ροστόβου
Γλαβινίτσης
Άνω Καρλοβικίου
Γόρτυνος και Μεγαλοπόλεως
Γυθείου και Οιτύλου
Δαλματίας
Δαμπροβοσνίας
Δημητριάδος και Αλμυρού
Δνεπροπετρώβου και Ζαπορόζιε
Δοροστόλου και Τσερβένου
Δρυϊνουπόλεως, Πωγωνιανής και Κονίτσης
Εδέσσης (Αντιοχείας)
Εδέσσης και Πέλλης (Ελλάδος - ΝΧ)
Έδμοντον και Καναδά
Ειρηνουπόλεως (Οικουμενικό)
Ειρηνουπόλεως (Αλεξανδρείας)
Ειρηνουπόλεως (Αντιοχείας)
Εμμέσης
Εξαρχία Ρωσικών Παροικιών Δυτικής Ευρώπης
Επιφανείας (Αντιοχείας)
Ερμουπόλεως
Ζάγκρεμπ
Ζακύνθου
Ζαχουμίου και Ερζεγοβίνης
Ζιτόμιρ και Όβρουτς
Ζίτσης
Ζιχνών και Νευροκοπίου
Ζλετόβου και Στρωμνίτσης
Ζνεπόλεως
Ηλείας
Ηλιουπόλεως και Θείρων (Οικουμενικό)
Ηλιουπόλεως (Αντιοχείας)
Θαβωρίου
Θαυμακού
Θεοδοσιουπόλεως
Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων
Θηβών και Λεβαδείας
Θήρας, Αμοργού και νήσων
Θυατείρων και Μεγάλης Βρετανίας
Ιβανόβου Βοζνεσένσκ και Κινεσμά
Ιεραπόλεως (Οικουμενικό)
Ιερισσού, Αγίου Όρους και Αρδαμερίου
Ιεροσολύμων
Ιρκούτσκ και Τσιτά
Ιωαννουπόλεως και Πρετορίας
Καλαβρύτων και Αιγιαλείας
Καναδά (Οικουμενικόν-Μετροπόλια)
Καρθαγένης
Καρυστίας και Σκύρου
Κάτω Δουνάβεως
Κεντρώας Αφρικής
Κερκύρας και Παξών
Κερνίτσης
Κεφαλληνίας
Κιέβου και Γαλικίας
Κισινιώβου και Μολδαβίας
Κιτίου
Κορινθίας
Κορυτσάς
Κουταΐδος Γαενάτης
Κυθήρων
Κυρηνείας
Κυριακουπόλεως
Κυροβογκράδ και Νικολαγέβου
Λαοδικείας (Οικουμενικό)
Λαοδικείας (Αντιοχείας)
Λαρίσης και Τυρνάβου
Λβώβου και Τερνοπόλεως
Λεοντοπόλεως
Λέρου, Καλύμνου και Αστυπαλαίας
Λευκάδος και Ιθάκης
Λεύκης (Οικουμενικό)
Λεύκης (Βουλγαρίας)
Λοβτσού
Λότζ και Πόζναν
Μαγκλίσης
Μαδάβων
Μακαριουπόλεως
Μαντινείας και Κυνουρίας
Μαργβέτης
Μαρεώτιδος
Μαυροβουνίου και Παραθαλασσίας
Μεγάλου Τυρνόβου
Μεσημβρίας (Οικουμενικόν)
Μεσσηνίας
Μέυντον
Μίνσκ και Λευκής Ρωσίας
Μιχαλόβτσι
Μολδαβίας και Σουτσεάβας
Μονεμβασίας και Σπάρτης
Μουκατσέβου και Ούζγκοροδ
Μπάτσκας
Μπελγορόδου Δνειστέρου
Μπιελοστόκ και Γκντάνσκ
Μπιέλσκ
Μπόδβης
Μπομπρούϊσκ
Μπουένος Άυρες (Αντιοχείας)
Μπουζαίου
Μπουντιμλιάνσκο
Μπρανιτσέβου
Μυτιλήνης, Ερεσού και Πλωμαρίου
Ναζαρέτ
Ναυπακτίας και Ευρυτανίας
Νεαπόλεως (Ιεροσολύμων)
Νέας Ιουστινιανής
Νέας Υόρκης (Αντιοχείας)
Νέας Υόρκης (Ρωσίας)
Νέας Υόρκης (Βουλγαρίας)
Νευροκοπίου και Ζιχνών (Ελλάδος-ΝΧ)
Νευροκοπίου (Βουλγαρίας)
Νικορτσμίνδης
Νουβίας
Νύσσης (Οικουμενικό)
Νύσσης (Σερβίας)
Ολομούτς και Μπρνό
Ολτενίας
Οραδίας
Ούγκλιτς
Ουρμπνίσης
Παλμύρας
Παραμυθίας, Φιλιατών και Γηρομερίου
Παροναξίας
Πατάρων (Ελλάδος)
Πατρών
Πάφου
Πεκίνου
Πέλλης
Περεγιασλάβας Χμιελνικίου
Πέρμης και Σολικάμσκ
Πηλουσίου
Πολτάβας και Κρεμεντσούγκ
Πράγας
Πρέσοβ
Πρέσπας και Μοναστηρίου
Προβάτας
Πτολεμαΐδος (Ιεροσολύμων)
Ράσκας και Πριζρένης
Ρίγας και Λατβίας
Ριμνίκου και Άρτζες
Ρίο ντε Ιανέιρο
Ρωμανού και Χουσίων
Σάμπατς και Βαλιέβου
Σάο Πάολο
Σβορνικίου και Τούζλας
Σεβαστείας (Ιεροσολύμων)
Σελευκείας (Οικουμενικό)
Σελευκείας (Αντιοχείας)
Σεργιέβου
Σεργιουπόλεως
Σινά, Φαράν και Ραϊθώ
Σκοπίων
Σλαυονίας
Σλίβεν
Σουμαδίας
Σουμύ και Αχτύρκας
Σουχούμης και Αβχαζίας
Σόφιας
Στανισλάβου και Κολόμνας
Στάρας Ζαγόρας
Σταυρουπόλεως (Οικουμενικό)
Σταυρουπόλεως και Βλαδικαυκάσου (Ρωσίας)
Σταυρουπόλεως και Μπακού (Ρωσίας)
Στοβίου
Συμφεροπόλεως και Κριμαίας
Συρμίου
Σύρου, Τήνου, Άνδρου, Κέας, Μήλου
Ταλλίνης και πάσης Εσθονίας (Οικουμενικό)
Ταλλίνης και Εσθονίας (Ρωσίας)
Ταρσού και Αδάνων
Τασκένδης και Μέσης Ασίας
Τιβεριάδος
Τιμοκίου
Τιράνων
Τιργοβιστιάνου
Τιργοβιστίου
Τιφλίδος
Τολέδου
Τρανσυλβανίας
Τρίκκης και Σταγών
Τριπόλεως και Χώρας
Τριφυλίας και Ολυμπίας
Τσαγέρης και Λετσχούμ Σβανετίας
Τσερνιγόβου και Νιέζιν
Τσερνοβικίου και Βουκοβίνης
Τσηλκάνης
Τσκονδίδης
Τύρου και Σιδώνος
Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης
Φθιώτιδος
Φιλαδελφείας (Οικουμενικό)
Φιλαδελφείας (Ιεροσολύμων)
Φιλιππουπόλεως
Φλωρίνης, Πρεσπών και Εορδαίας
Φωκίδος
Χαλδίας, Χεροιάνων και Κερασούντος
Χαλκίδος
Χαμπαρόβου και Βλαδιβοστόκ
Χαρκόβου και Μπουγκουδουχώβου
Χερσώνος και Οδησσού
Χμιελνικίου και Κάμενετς Ποδόλσκ